20 sierpnia 2014 o godzinie 15:00 odbędzie się konferencja pod nazwą „Nowości produktowe”. Ekspert z firmy Viessmann przedstawi urządzenia, które od znajdują się w ofercie firmy. Webnarium jest bezpłatne. Tematem przewodnim spotkania będą: Vitocaldens 222-F, Vitocal 300-A, Vitovent 300-C

Vitocaldens 222-F
Kompaktowe urządzenie hybrydowe składające się z pompy ciepła powietrze / woda typu split, gazowego kotła kondensacyjnego i ładowanego warstwowo zasobnika ciepłej wody użytkowej. Ta kompaktowa jednostka jest szczególnie przydatna dla potrzeb modernizacji instalacji grzewczych, gdyż oferowana przez nią moc grzewcza wynosi do 10,9 kW (moduł pompy ciepła) i 19 kW (moduł gazowego kotła kondensacyjnego). W trakcie bieżącej pracy pompa ciepła pokrywa podstawowe zapotrzebowanie na energię wykorzystując w tym celu w dużym stopniu darmowe ciepło otoczenia. Jednostka zewnętrzna pobiera ciepło z powietrzna zewnętrznego i za pomocą sprężarki doprowadza je do temperatury zasilania dochodzącej do 55°C. Natomiast gazowy kocioł kondensacyjny włącza się zawsze wtedy, kiedy taka potrzeba będzie wynikać z ustawionego uprzednio trybu pracy instalacji grzewczej, tzn., jeśli zapewni to użytkownikowi niższe koszty eksploatacji lub pozwoli na zmniejszenie emisji CO2 lub zwiększy komfort przygotowania i korzystania z ciepłej wody użytkowej.

viessmann pompa 1 Vitocal 300-A
Nowa pompa ciepła powietrze / woda Vitocal 300-A z maksymalną temperaturą zasilania do 65°C do ogrzewania i komfortowego podgrzewu ciepłej wody. Pompa ciepła pracuje niezwykle cicho, z poziomem ciśnienia akustycznego poniżej 54 dB(A). A w godzinach nocnych, obroty wentylatora i tym samym szumy, można zredukować jeszcze bardziej. Jest doskonałym sposobem na modernizację w domach jedno i dwurodzinnych. Dodatkowe oszczędności na kosztach eksploatacji są możliwe przy wpięciu instalacji fotowoltaicznej. Samodzielnie wyprodukowany prąd można użyć na przykład do zasilania sprężarki, regulatora, pomp i wentylatora pompy ciepła. Ponadto pompa ta jest już przystosowana do współpracy z sieciami inteligentnymi (Smart Grid). Nowa pompa ciepła wyposażona jest w regulator do pomp ciepła Vitotronic 200 (typ WO1C). Regulator ten jest przystosowany do współpracy z radiowymi modułami zdalnej obsługi i umożliwia wygodną regulację z mieszkania. Przy zastosowaniu aplikacji mobilnej Vitotrol App system można obsługiwać także z każdego miejsca poprzez smartfon lub tablet.

viesmann sterownik Vitovent 300-C
Zajmujący mało miejsca, podwieszany pod stropem system wentylacji z odzyskiem ciepła do modernizacji mieszkań. Można go bez trudu ukryć w podwieszonym suficie, na przykład w przedpokoju, skąd też można rozprowadzić kanały do sąsiednich pokoi. Wydajność urządzenia, sięgająca do 150 m³/h wystarcza do komfortowego przewietrzania powierzchni mieszkalnej od 65 do 90 m². Urządzenie wentylacyjne Vitovent 300-C odzyskuje nawet 89 % ciepła, zawartego w powietrzu usuwanym, które w krzyżowym, przeciwprądowym wymienniku ciepła nagrzewa dopływające chłodne świeże powietrze. Dzięki temu przez cały rok oszczędza się energię i redukuje koszty ogrzewania. Seryjnie wbudowano automatyczny układ obejściowy na ciepłą porę roku. Chłodne świeże powietrze omija wtedy wymiennik ciepła i jest kierowane bezpośrednio do pomieszczeń, stwarzając efekt pasywnego chłodzenia.

Źródło: Viessmann

viessmann logo