Nowy Vitodens 100-W (typ WB1C) Efektywny, trwały i atrakcyjny cenowo – nowy wiszący gazowy kocioł kondensacyjny Vitodens 100-WB1C gwarantuje wysoki komfort ogrzewania i korzystania z ciepłej wody.

Wiszący VITODENS 100 WB1C, jest bardzo wygodny w montażu dzięki zachowaniu rozsądnych rozmiarów i wagi. Małe wymiary pozwalają dopasować Vitodens 100-WB1C  do każdego pomieszczenia i jego aranżacji. Kocioł można zabudować po bokach dopasowując do ciągu mebli kuchennych lub wnęki. A, jego cicha praca, do 37 dB, pozwala na zamontowanie kotła również w pobliżu pomieszczeń mieszkalnych.

Vitodens 100-WB1C  jest łatwy w instalacji i obsłudze. Wszystkie funkcje kotła można obsłużyć jednym ruchem ręki. Dwa pokrętła pozwalają na szybkie ustawienie żądanej temperatury ogrzewania pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej.

Elektroniczny regulator kotła przystosowany jest do sterowania temperaturą wybranego pomieszczenia i/lub pogodowo. Kocioł można obsługiwać z dowolnego pomieszczenia po zastosowaniu przewodowego bądź radiowego: termostatu pomieszczenia lub zdalnego sterowania.

Vitodens 100-WB1C  zużywa mało gazu dzięki kondensacji oraz sprawdzonym rozwiązaniom technicznym takim jak palnik MatriX.  Palnik pracuje wyjątkowo ekonomicz¬nie przekazując ciepło wodzie grzewczej przez promieniowanie (palnik promiennikowy). Spaliny mają niższą temperaturę niż w innych rodzajach palników, a to sprzyja jeszcze lepszemu wykorzystaniu ciepła kondensacji. Szeroki zakres modulacji mocy grzewczej (25-100%), sprawia że kocioł załącza się rzadziej dodatko¬wo oszczędzając paliwo.
Tam, gdzie wymaga się oszczędnej eksploatacji i długowieczności instalacji grzewczej, jedynym odpowiednim materiałem jest stal szlachetna. Dlatego, kocioł Vitodens 100-WB1C wyposażono w wymiennik ciepła Inox-Radial ze stali szlachetnej, zapewniający wymaganą niezawodność i trwale wysoki stopień wy-korzystania ciepła kondensacji.

 

Przegląd zalet:
– Efektywny i zajmujący wyjątkowo mało miejsca wiszący, gazowy kocioł kondensacyjny dostępny w 3 mocach 19, 26 i 35 kW
– Sprawność znormalizowana do 108%
– Długowieczny i efektywny dzięki wymiennikowi ciepła Inox-Radial z kwasoodpornej stali szlachetnej
– Wysokosprawny i trwały palnik cylindryczny MatriX, o szerokim zakresie modulacji mocy grzewczej (1:4) i o specjalnej konstrukcji – odporny na wysokie obciążenia termiczne
– Łatwy w obsłudze regulator kotła, przystosowany do sterowania temperaturą pomieszczenia, pogodowo lub jednoczenie: temp. pomieszczenia i pogodowo
– Wyposażenie dodatkowe: radiowy bądź przewodowy termostat pomieszczenia lub zdalne sterowanie, z możliwością programowania tygodniowego pracy ogrzewania i podgrzewu c.w.u.
– Lepsze dopasowanie do budynku, dzięki możliwości ograniczenia maksymalnej mocy kotła pracującego na potrzeby ogrzewania domu
– Możliwość stosowania długich przewodów spalinowych dzięki automatycznej adaptacji układu odprowadzania spalin
– Łatwy w montażu, konserwacji i obsłudze.
– Kompaktowe wymiary i nowoczesny wygląd pozwalają na zamontowanie kotła w każdym pomieszczeniu oraz dają możliwość jego zabudowy
– Cicha praca przy obciążeniu częściowym: < 37 dB dla kotła o mocy do 26 kW
– Kompletny, gotowy do podłączenia: element do montażu i podłączenia hydraulicznego w zakresie dostawy kotła

 

Źródło: Viessmann