Drodzy Czytelnicy!

Mam nadzieję, że numer pierwszy choć trochę spełnił Państwa oczekiwania w zakresie interesujących Was treści.

Jako, że ciągle szukamy lepszych rozwiązań ten numer będzie przygotowany w formacie A4, tak żeby w razie potrzeby moża go było łatwo wydrukować.

Tegoroczna zima „rozpieszczała” nas do niedawna pod względem temperaturowym.
Dzięki temu nasze rachunki za ogrzewanie będą nieco niższe, o ile obecne mrozy szybko ustąpią. Nie oznacza to jednak rezygnacji z działań mających na celu zmniejszenie zużycia ciepła. Aby poznać jeden z dobrych przykładów poprawy efektywności energetycznej zapraszamy do lektury artykułu porównującego zużycie energii w domu jednorodzinnym przed i po termomodernizacji w dwóch kolejnych sezonach grzewczych. Dzięki temu zobaczycie Państwo ile ciepła można zaoszczędzić poprzez odpowiednie działania.
Zapraszam również do zapoznania się z rodzajami styropianu dostępnego na rynku a także do zaznajomienia się z tematyką styropianu. Jak już Państwo zapoznacie się z tym, można przystąpić do działania.

W numerze artykuł o programie CASAnova służącym do obliczenia zapotrzebowania na ciepło w budynkach. Program bardzo przystępny i użyteczny idealnie nadaje się do sprawdzania parametrów cieplnych budynku po zasymulowaniu odpowiednich działań. Jedyny problem (na pewno do pokonania) to fakt, że program ten dostępny jest w języku angielskim i niemieckim. Być może zaciekawi Państwa także artykuł dotyczący analizy możliwości modernizacji źródła ciepła z wykorzystaniem pompy ciepła i kolektorów słonecznych dla akademików jednej z uczelni wyższych. Zapraszam także do zapoznania się z artykułem dotyczącym gruntowego powietrznego wymiennika ciepła.

Grzegorz Pełka
redaktor prowadzący
g.pelka@termo24.pl
Zapraszam do lektury!

WYDANIA MOŻNA POCZYTAĆ TU:

http://www.termo24.pl/15-informacje/28-termomodernizacja-1-2012.html