17-18.04.2012 Warszawa: CEP® Poland

CEP Poland 300x100

CEP® Poland nową odsłoną polskiego budownictwa energooszczędnego

CEP® Poland 2012, Czysta Energia i Budynki Przyszłości - konferencja z towarzyszącą wystawą, 17. – 18.04.2012, Warszawa

Żyjemy w czasach, w których pojęcie zrównoważonego rozwoju oraz inne hasła propagujące ideę energii ze źródeł odnawialnych zyskują na znaczeniu. Człowiek współczesny ma za zadanie zoptymalizować zużycie energii i budować takie budynki, które będą przyjazne dla środowiska naturalnego. Postawy takie znajdują odzwierciedlenie w wielu dyrektywach unijnych jak także przepisach krajowych.  Powstaje także coraz więcej programów i funduszy wspierających takie działania. W dniach 17-18.04.2012 w Warszawie w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym Gromada odbędzie się CEP® Poland 2012, Czysta Energia i Budynki Przyszłości - konferencja z towarzyszącą wystawą.  Główne tematy to budownictwo energooszczędne, budynki inteligentne i modernizacja istniejących już budynków i zabytków. Każdy z tematów CEP® Poland 2012 będzie zaprezentowany zarówno ze strony teoretycznej jak i praktycznej. Firmy i eksperci z branży otrzymują możliwość prezentacji w ramach konferencji, której uzupełnieniem będzie wystawa o typowo informacyjnym charakterze. Organizator planuje cztery konferencje. "Inteligentny budynek - innowacyjne spojrzenie w przyszłość"  ta konferencja zaplanowana jest na dzień 17.04.2012.  Zaprezentowana będzie idea inteligentnego budynku i jej perspektywy na przyszłość.  Eksperci przedstawia założenia architektoniczne inteligentnego budynku, techniki pomiaru, regulacji i sterowania jak także bezpieczeństwo i konserwacje takiego budynku. Budynki inteligentne wychodzą daleko w przyszłość pozostawiając człowiekowi tylko i wyłącznie funkcję kontrolną. Znawcy tematyki zaprezentują także, jak z budynku "starego" uczynić "inteligentny", co dla niektórych może wydać się abstrakcją, ale takie rzeczy są możliwe. Konferencja "Energooszczędne budynki przyszłości" to przede wszystkim budynki pasywne, budynki o nieomalże zerowym zużyciu energii i budynki dodatnio energetyczne. Eksperci przedstawia również, jak poprzez modernizacje starych istniejących budynków uzyskać standardy budynków energooszczędnych. "Termomodernizacja budynków zabytkowych - tradycja kontra nowoczesność; Rozwiązania pozwalające zachować wartość zabytkową budynku" to konferencja, przy tworzeniu której swój udział zadeklarowało miedzy innymi Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków i Instytut Dziedzictwa Narodowego. Tematem przewodnim będzie kwestia, czy można połączyć ze sobą energooszczędność i ochronę zabytków? A jeśli tak to jak to zrobić aby dany obiekt nie utrącił przy tym swojej wartości zabytkowej. Na te inne związane z tematem pytania znajda Państwo odpowiedź w trakcie konferencji. Konferencje są w fazie planowania a ich szczegółowy program będzie dostępny w ciągu najbliższych tygodni.

Celem konferencji jest transfer wiedzy i zapoznanie uczestników z nowymi trendami w budownictwie energooszczędnym, "inteligentnym", innowacyjnymi produktami jak też z kierunkami rozwoju przepisów prawnych i perspektywami, jakie dana branża ma przed sobą.

Uzupełnieniem tego będą informacyjne stoiska, gdzie bez ograniczeń czasowych, w miarę potrzeby także w cztery oczy, będzie można kontynuować kwestie omawiane w trakcie konferencji i nie tylko.

Kontakt: REECO Poland Sp. z o.o. ul. Bartycka 22B/21A 00-716 Warszawa Tel:+48-22-266-02-16 www.cep-warsaw.com info@reeco-poland.pl