200 zł mniej za tonę węgla! Pierwsza w historii promocja od PGG

Polska Grupa Górnicza ogłosiła pierwszą w swojej historii specjalną promocję na zakup węgla. Z okazji Black Weeks za każdą kupioną tonę czarnego złota przyjdzie nam zapłacić 200 złotych mniej! Można to nazwać wyprzedażą, a także ukryciem obniżki cen pod płaszczem unikatowej oferty. Cóż, jest to również skuteczny manewr marketingowy. Kto bowiem nie skusi się na taką dużą obniżkę, jeśli pamięta astronomiczne ceny z zeszłego roku? Jak więc wygląda promocja od PGG i kiedy można z niej skorzystać?


Podziel się
Sklep internetowy PGG ma w swojej ofercie wiele rodzajów węgla: groszek, orzech, kostka. Ich cena waha się pomiędzy 1100 a 1550 złotych za tonę. Promocja od Polskiej Grupy Górniczej pozwala jednak zaoszczędzić na paliwie, a ze specjalnym kodem koszt opału zmniejsza się o 200 złotych na tonie. Czy jednak ogólnie jest taniej? PGG wskazuje, że aktualne ceny węgla opałowego oferowanego w ich sklepie są znacząco niższe niż ceny dostępne w prywatnych składach, nawet o kilkaset złotych, przy uwzględnieniu także węgla importowanego.
“Ekogroszki workowane i oferowane luzem potaniały w PGG S.A. o 200 złotych za tonę. W przypadku sortymentu kostka z kopalń Piast i Sośnica ceny spadły nawet o 270 i 220 złotych za tonę. Pozostałe węgle grube są o 100 złotych za tonę tańsze niż dotychczas" - czytamy w komunikacie PGG.
Grupa podkreśla, że dla węgla nabywanego luzem w e-sklepie PGG do składu jednego z Kwalifikowanych Dostawców Węgla [KDW] w pobliżu miejsca zamieszkania kupującego jest wliczony w cenę węgla. W efekcie z naszego punktu widzenia jest on darmowy. KDW w Polsce zrzesza już niemal 200 składów.
Jak działa promocja PGG?
Promocja z okazji Black Friday trwa od 20 listopada i jest bardzo prosta. Podczas zakupu węgla na stronie internetowej należy wpisać kod, co skutkuje to obniżeniem ceny o 200 złotych! Treść hasła zmniejszającego koszt tony węgla to PGG112023. Oferta promocyjna Black Weeks obejmuje wszystkie towary dostępne w e-sklepie Polskiej Grupy Górniczej. Zakończenie wyprzedaży zaplanowano na 8 grudnia 2023 roku.
O czym pamiętać w sezonie grzewczym?
To ciekawa opcja dla osób, które ogrzewają swój dom węglem. Sezon grzewczy w pełni, więc to istotnie jedna z ostatnich okazji, aby zapewnić sobie opał na całą zimę. W tym okresie ważniejsza jest ciepło w domu niż wymiana źródła, którą lepiej jest przeprowadzać w miesiącach letnich. Wówczas nie potrzebujemy ogrzewania. Niemniej ten czas jest dobrym momentem na rozejrzenie się za nowym i bardziej efektywnym źródłem ciepła, a także nad potencjalnymi dofinansowaniami. Szczególnie jest to istotne w regionach, gdzie uchwały antysmogowe mają wejść w życie w najbliższych latach. Jeżeli nie wiecie, czy akurat wasz zostanie objęty ograniczeniami, warto zwrócić się do urzędu gminy lub miasta o informacje.
Przy okazji wymiany kotła stałopalnego warto pamiętać o programie Czyste Powietrze. Jego oferta zawiera szereg różnych źródeł ciepła. W artykule Wymiana ogrzewania – sposoby dofinansowania w 2023 roku prezentujemy kwoty dotacji, jak i również inne mechanizmy wsparcia wymiany źródeł ciepła.
Źródła: PGG, Termomodernizacja.pl