Aquahome i Aquacarbon odkryciem roku 2011

Firma Viessmann Sp. z o. o. po raz kolejny została nagrodzona Laurem Konsumenta 2011. Godłem „Odkrycie roku” odznaczono stację uzdatniania wody Aquahome oraz filtr do wody Aquacarbon.

W wielu miejscach w Polsce woda wodociągowa jest twarda, zawiera związki wapnia i magnezu, które powodują osadzanie się kamienia na urządzeniach instalacji hydraulicznych. Dodatkowo w wodzie znajdują się także związki chloru, który jest niezbędny do dezynfekcji, ale posiada nieprzyjemny zapach. Dlatego też firma Viessmann wyszła naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i wprowadziła do swojej oferty nowoczesną stację do uzdatniania wody Aquahome oraz filtr Aquacarbon. Dzięki nim woda zostaje oczyszczona ze wszystkich niechcianych związków chemicznych, co znacznie podnosi jej jakość.Obydwa urządzenia już znalazły duże uznanie, zdobywając tytuł „Odkrycie Roku 2011” w konkursie Laur Konsumenta.
Za największą zaletę stacji Aquahome uznano oszczędność. W porównaniu z innymi urządzeniami służącymi do uzdatniania wody, zużywa ona o ok. 50% mniej materiałów eksploatacyjnych. To dzięki przeciwprądowemu systemowi regeneracji, pozwalającemu na oczyszczanie złoża zaczynając od pokładów zanieczyszczonych najbardziej, co skutkuje mniejszym zużyciem wody i soli do regeneracji. Stosując Aquahome zużycie detergentów zmniejsza się do 60%, a dodatkowo spadają też koszty związane z ogrzewaniem i eksploatacją urządzeń AGD.
Natomiast filtry Aquacarbon oczyszczają wodę do poziomu nawet 20 mikrometrów, dzięki czemu eliminują zapach chloru i  poprawiają jakość wody.

Źródło: Viessmann