E-magazyn Termomodernizacja – wydanie 1/2012

E-magazyn termomodernizacja 1/2012
Przeglądaj wydanie on-linePobierz wydanie w PDF W numerze:

ROZWIĄZANIA ENERGOOSZCZĘDNE W DOMU

Dom wznosimy na lata. Rzadko zastanawiamy się nad wydatkami, jakie poniesiemy w trakcie użytkowania domu. Tymczasem już na etapie budowy możemy wpłynąć na późniejsze koszty eksploatacji. O czym powinniśmy pamiętać?

PRZEGLĄD RYNKU WEŁNY MINERALNEJ

Wełna mineralna jest nieorganicznym materiałem przypominającym swoją postacią watę. Składa się z luźno ułożonych, sfilcowanych, włókien mineralnych stosowanych do wytwarzania izolacji termicznych i akustycznych w budownictwie.

EFEKTYWNOŚĆ WYKORZYSTANIA ENERGII W POLSCE

Zagadnienia poszanowania energii oraz zmniejszenia energochłonności procesów produkcyjnych są bardzo ważne z punktu widzenia gospodarki narodowej. Dlatego warto zwrócić uwagę na zmiany zachodzące w strukturze zużycia energii.

PRZEGLĄD RYNKU

Przegląd najnowszych technologii i produktów (w tym urządzeń grzewczych) pojawiających się na polskim rynku uzupełnionych o przydatne definicje dotyczące szeroko pojętej termomodernizacji budynków.

WSZYSTKO O TERMOMODERNIZACJI

Podstawowym celem termomodernizacji budynku jest zmniejszenie zużycia energii oraz nie mniej ważne zmniejszenie kosztów związanych z zapewnieniem odpowiednich warunków komfortu użytkowania i odpowiedniego mikroklimatu...

PRZEŁOM W TERMOIZOLACJI OKIEN!

Postęp na drodze do wdrożenia koncepcji budynku „pasywnego” o minimalnym zapotrzebowaniu na energię, zależy od przełomu technologicznego w zakresie izolacji termicznej m.in. szyb zespolonych, ram okien, szklanych fasad.

ENERGOSZCZĘDNOŚĆ (W) DOMU

Energia jest jednym z tych czynników, który każdego dnia determinuje wykonywane przez nas czynności. Jej podstawową zaletą, która decyduje o ciągle rosnącym zakresie zastosowań i wzrastającym popycie jest łatwość dostarczania odbiorcoma...

JAKA POMPA CIEPŁA?

Nie wnikając w techniczne szczegóły budowy pompy ciepła, ze względu na sposób pozyskiwania energii cieplnej, na rynku obecne są trzy rodzaje pomp ciepła: typu solanka-woda, woda-woda i powietrze-woda. Którą wybrać?