FMB #5 – nowe wyzwania i przepisy w budownictwie

Jakie przepisy budowlane zmienią się w sierpniu tego roku? Czy Dyrektywa EPBD to zagrożenie, czy szansa dla naszego budownictwa? Kiedy termomodernizacja jest opłacalna? Na te pytania odpowiadamy w trakcie FMB #5.

Zdjęcie autora: Redakcja Termomodernizacja
Zdjęcie autora: Redakcja Termomodernizacja

Redakcja Termomodernizacja

Wydawcą portalu jest GLOBEnergia Sp. z o.o.
trendy fmb

Podziel się

Forum Modernizacje w Budownictwie FMB stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie branży budowlanej na specjalistyczną wiedzę techniczną w zakresie renowacji i wznoszenia budynków, zarówno na poziomie projektowania, jak i wykonawstwa. Forum gości tradycyjnie wybitnych, niekwestionowanych ekspertów budowlanych.

O czym tym razem będziemy mówić?

W najbliższym odcinku zaproszeni goście rozmawiają o tym, jakie obecnie zachodzą zmiany w budownictwie. To z kolei prowadzi do tworzenia nowych regulacji. W Polsce w tym roku wprowadzono i zostanie wprowadzonych szereg nowych przepisów budowlanych mających na celu poprawę jakości życia mieszkańców oraz ograniczenie praktyk deweloperskich. Nowe przepisy określają minimalną powierzchnię mieszkań na 25 m², aby zapobiec tworzeniu ekstremalnie małych lokali mieszkalnych. Wprowadzono też bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące izolacji akustycznej w budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych. Ale to nie koniec. Co jeszcze się zmienia? Szczegóły bardzo starannie omawiamy w ramach FMB. 

W tym roku w wiele się będzie działo w kwestii nowego rozporządzenia dotyczącego charakterystyki energetycznej budynków. Nowe zasady będą miały na celu zwiększenie efektywności energetycznej oraz redukcję emisji CO2. W ramach FMB #5 rozmawiamy, jakie będą kluczowe elementy nowych regulacji. 

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011, znane jako CPR (Construction Products Regulation), ustanawia zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych w całej Unii Europejskiej. Główne cele tego rozporządzenia to zapewnienie bezpieczeństwa budynków, ułatwienie swobodnego przepływu wyrobów budowlanych na rynku wewnętrznym oraz zagwarantowanie, że produkty budowlane spełniają określone standardy jakości i bezpieczeństwa. Jest to ogromny pakiet zmian, z którym branża budowlana będzie musiała się zmierzyć. O tym też będzie mowa w trakcie FMB #5. 

Jak wziąć udział w FMB #5?

FMB skierowane jest do projektantów, architektów, inżynierów, audytorów energetycznych, osób na co dzień zajmujących się projektowaniem, budową i nadzorem obiektów budowlanych. 

Wydarzenie odbędzie się w formule online. Dostęp jest bezpłatny, ale rejestracja jest wymagana.

DATA: 21 maja 2024.
START: godzina 10:00
Rejestracja na stronie: www.forumfmb.pl

Zobacz również