GreenEvo – nagrodzeni twórcy zielonych technologii

Kapituła konkursu „GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii”, pod przewodnictwem wiceminister Małgorzaty Golińskiej dokonała wyboru dziewięciu zielonych technologii, które dołączą do grona laureatów programu.

Zdjęcie autora: Redakcja Termomodernizacja

Redakcja Termomodernizacja

Wydawcą portalu jest GLOBEnergia Sp. z o.o.
galmet

Członkami kapituły byli eksperci  Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wszystkie technologie zostały również zweryfikowane przez niezależnych ekspertów w dziedzinie transferu technologii oraz zewnętrznych ekspertów branżowych m.in. pod kątem osiąganego efektu środowiskowego oraz potencjału danej technologii do transferu za granicę.

Zielone technologie

Greenevo to innowacyjny projekt przygotowany z myślą o promocji polskich zielonych technologii w kraju i za granicą. Przedsiębiorcy, zakwalifikowani do programu, otrzymają wsparcie, które umożliwi im rozwój działalności międzynarodowej i nawiązanie nowych relacji gospodarczych na całym świecie.

Każda z firm Greenevo zyskuje przede wszystkim wsparcie instytucjonalne, zarówno Ministerstwa Klimatu i Środowiska, jak i opiekę polskich placówek dyplomatycznych. Dla potencjalnych zagranicznych kontrahentów jest to gwarancja jakości i potwierdzonej skuteczności środowiskowej proponowanych rozwiązań.

Lista laureatów

Nazwa wnioskodawcyNazwa technologii
Ekoinwentyka Sp. z o.o.Technologia do biooczyszczania powietrza z odorów i Lotnych Związków Organicznych (LZO) w Kompaktowych Bioreaktorach Trójfazowych (KBT)
AQT WATER SABDT- system oczyszczania ścieków szarych pochodzących z gospodarstw domowych
ENALPHAPWR Ability – system pozwalający na predykcję produkcji energii elektrycznej w instalacjach fotowoltaicznych
PROTE Technologie dla Środowiska Sp. z o.o.Technologia Minimalizacji/Modyfikacji Osadu PROTE-MOS
R-NOXPlatforma IoT „CYFROWE POWIETRZE" – technologia wspomagania kontroli zanieczyszczenia powietrza za pomocą sieci monitorowania powietrza o wysokiej gęstości i wydajnych analiz
Instytut Nowych Technologii Inżynierii ŚrodowiskaClimate Garden – siedem połączonych ze sobą mini ogrodów
T-MASTERSystem Indywidualnej Segregacji Odpadów T-MASTER (T-MASTER SISO)
PHOTO SURVEYOsadka kukurydziana jako źródło energii elektrycznej, ciepła i nawozów – w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym, zielonego ładu i biznesu opartego na energii odnawialnej
Petrovision Piotr KaczmarekSystem monitorowania pojazdów oparty na technologii GPS i CAN (Controller Area Network)

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Zobacz również