Jak modernizować stare budownictwo? Nadchodzi FMB 3

Istnieje ogromna potrzeba modernizacji starego budownictwa. Duża jego część nie jest zabytkiem, ale jest pod ochroną konserwatora zabytków. To niesie za sobą określone konsekwencje. Jakie? O sposobach na przezwyciężenie tego wyzwania będziemy dyskutować podczas Forum Modernizacje w Budownictwie FMB 3.

Zdjęcie autora: Redakcja Termomodernizacja
Zdjęcie autora: Redakcja Termomodernizacja

Redakcja Termomodernizacja

Wydawcą portalu jest GLOBEnergia Sp. z o.o.
Modernizacje w Budownictwie FMB 3

Podziel się

Ochrona konserwatorska budynku polega na zabezpieczeniu obiektu wpisanego do rejestru zabytków lub do gminnej ewidencji przed wykonaniem prac budowlanych, remontowych i konserwatorskich mogących uszkodzić lub zmienić charakter takiego budynku.

Wobec tego mając na uwadze ograniczenia zakresie modernizacji takiego budynku należy się zastanowić w jaki sposób optymalnie dobierać rozwiązania i technologie mogące zapewnić współczesne standardy przede wszystkim w zakresie efektywności energetycznej. Jak wykonać tego typu prace? Jak je zaplanować? O tym wszystkim będziemy rozmawiać już 19 września w czasie FMB 3, czyli Forum Modernizacje w Budownictwie.

Dlaczego termomodernizacja starych budynków jest wyzwaniem?

Aktualnie wszystkie prognozy jednoznacznie wskazują, że powszechna termomodernizacja będzie dotyczyła w dużej mierze starych budynków nie będących zabytkami. Stanowi to wyzwanie trudne do zrealizowania ze względu na potrzeby finansowe w tym obszarze, a także ze względu na złożoność działań potrzebnych do wykonania prac modernizacyjnych.

Forum Modernizacje w Budownictwie stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie branży budowlanej na specjalistyczną wiedzę techniczną w zakresie renowacji budynków, zarówno na poziomie projektowania, jak i wykonawstwa. Forum gościć będzie wybitnych, niekwestionowanych ekspertów budowlanych.

FMB skierowane jest do projektantów, architektów, inżynierów, audytorów energetycznych, jak i również osób na co dzień zajmujących się projektowaniem, budową i nadzorem obiektów budowlanych. Forum jest platformą promocji wiedzy w zakresie modernizacji zasobów budowlanych.

Wydarzenie odbędzie się w formule online. Dostęp jest bezpłatny, ale rejestracja jest wymagana.

DATA: 19 września 2023.

START: godzina 10:00

Rejestracja na stronie: www.forumfmb.pl

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu, a także do dalszego śledzenie portalu Termomodernizacja.pl. Tutaj bowiem będą publikowane artykuły na bazie FMB 3.

Zobacz również