Aktualności Forum Modernizacje w Budownictwie Forum Modernizacje w Budownictwie

Modernizujemy ściany i fasady – już dziś II Forum Modernizacje w Budownictwie FMB

Rynek termomodernizacyjny w Polsce to wciąż sektor stosunkowy nowy, co stwarza zarówno niezwykłe szanse, jak i generuje pewne wyzwania. Aby zminimalizować ryzyko niepowodzenia inwestycji powinniśmy czerpać wiedzę od osób, które znają się na termomodernizacji jak nikt inny. Gdzie jednak można dowiedzieć się rzetelnych informacji? Odpowiedzią jest Forum Modernizacje w Budownictwie FMB! Czym zaskoczy nas II edycja, która odbędzie się już 1 czerwca 2023 r.? Zarejestruj się bezpłatnie już teraz!


Zdjęcie autora: Redakcja Termomodernizacja

Redakcja Termomodernizacja

Wydawcą portalu jest GLOBEnergia Sp. z o.o.
Modernizujemy ściany i fasady - nadchodzi II Forum Modernizacje w Budownictwie FMB

Forum Modernizacje w Budownictwie to odpowiedź na zapotrzebowanie branży budowlanej na profesjonalną wiedzę w zakresie termomodernizacji. Jest to sektor, z którym wiążemy naprawdę wielkie nadzieje, jeśli chodzi o zwiększanie efektywności energetycznej naszych domów. Niższe rachunki za ogrzewanie, mniejsze zużycie paliwa, większy komfort cieplny i konkretny efekt ekologiczny - to tylko te najważniejsze korzyści, które płyną z ocieplenia domu.

FMB skierowane jest głównie do projektantów, architektów, inżynierów, osób na co dzień zajmujących się projektowaniem, budową i nadzorem obiektów budowlanych. Niemniej jednak każdy, kto planuje termomodernizację znajdzie w niej coś dla siebie. Z większym zasobem wiedzy łatwiej jest identyfikować obszary, które w budynku wymagają ulepszenia. 

II Forum Modernizacje w Budownictwie

Tematem przewodnim drugiej edycji wydarzenia będzie Modernizacje ścian i fasad budynków, a w czasie wywiadów, prelekcji i dyskusji z pewnością pojawią się odpowiedzi na nurtujące pytania. Czy zawsze powinniśmy bez refleksji zabrać się za ocieplanie domu? Okazuje się, że stan fasady budynku może odgrywać kluczową rolę w tym przedsięwzięciu. Jak więc ocenić jej stan? Co powinniśmy zrobić lub zaproponować klientowi? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w kolejnej edycji Forum Modernizacje w Budownictwie FMB. W planach są następujące wystąpienia:

  • Czym dziś jest współczesna modernizacja i czy jesteśmy na nią przygotowani? - Maciej Dobrzeniecki (Prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa) 
  • Kiedy elewacja wymaga modernizacji i jak głębokiej? - Radosław Sekunda (Investhome Sekunda)
  • Ocena techniczna fasad budynków - Krzysztof Schabowicz (Politechnika Wrocławska)
  • Nowoczesne materiały budowlane stosowane w renowacji budynków - Bartłomiej Monczyński (Remmers Polska)
  • Jak szybciej i efektywniej wykonać docieplanie ocieplonych ścian z zastosowaniem nowoczesnych technologii poliuretanowych? - Karol Bednarczyk (Selena)
  • OZE na elewacjach w procesie termomodernizacji. Dobór urządzeń i trwały montaż - Jakub Traczyk (Panansonic)
  • Termoizolacja na ściany od wewnątrz - Jacek Łazuka (Balex-Metal)
  • Wentylacja nieodzowny element współczesnej modernizacji - Jarosław Popadyk (Stiebel Eltron)
  • Wzmacnianie ścian. Technologie naprawy - Radosław Jasiński (Politechnika Śląska)
  • Modernizacja fasad wentylowanych - Ołeksij Kopyłow (Instytut Techniki Budowlanej)

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu, które odbędzie:

DATA: 1 czerwca 2023 r.
GODZINA: 10:00
STRONA WYDARZENIA: TUTAJ

Dostęp jest bezpłatny, ale rejestracja wymagana. UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona! Spotkanie poprowadzi Jarosław Guzal - redaktor naczelny serwisu Termomodernizacja.pl


Modernizujemy ściany i fasady - nadchodzi II Forum Modernizacje w Budownictwie FMB

Zobacz również