Okna – istotny element wizerunkowy budynków

Eksperymenty z barwą i fakturą

Okna PCV marki Schüco mogą być okleinowane na jeden z kilkudziesięciu kolorów. Drewnopodobne folie dekoracyjne pozwalają nadać profilom PCV klasyczny wygląd drewnianej stolarki, który w połączeniu z doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi okien Schüco z PCV (Uf od 0,75 do 1,4 W/m2K) daje maksymalny komfort mieszkania. Do wyboru pozostaje kilkanaście oklein, idealnie odwzorowujących naturalne piękno drewna. Na szczególną uwagę w rodzinie oklein drewnopodobnych zasługują okleiny SIENA NOCE i SIENA ROSSO, idealnie odwzorowujące drewno z orzecha włoskiego. Nowa generacja oklein sprawia, że powierzchnia profilu wygląda dokładnie tak jak lakierowane drewno o otwartych porach. Dokładne zobrazowanie szczegółu oraz głębia barw została uzyskana w wyniku pracochłonnej obróbki.

 

Gładka i drobna struktura okleiny jest klasycznie piękna oraz łatwa w utrzymaniu – i podobnie jak inne okleiny Schüco niezwykle odporna na działanie promieni UV i upływ czasu.

W ofercie występują także okleiny w kilku wariantach jednobarwnych oraz o fakturze drewna, a także wersje profili barwionych w masie.

 

Estetyka i komfort w każdym szczególe

Okna Schüco można wyposażyć w dodatkowe akcesoria, w klasyczne lub stylowe listwy przyszybowe czy szprosy i to bez obaw o ograniczenie dopływu światła do pomieszczeń. Przy wąskiej szerokości czołowej profilu, a co za tym idzie dużej powierzchni przeszklenia, szybę można dzielić w dowolny sposób.

W przypadku okien balkonowych możliwe jest zastosowanie niskiego progu drzwiowego, co okazuje się ważnym argumentem nie tylko dla osób niepełnosprawnych. Uzyskanie idealnego efektu dekoracyjnego, bez elementów zakłócających wrażenie estetyczne, jeszcze nigdy nie było takie łatwe. W ramach okuć okiennych firma Schüco oferuje m.in. ukryty system Schüco VarioTec NI. Dzięki niemu zawiasy pozostają ukryte wewnątrz profilu i okno emanuje klarowną linią profili. Bogaty asortyment klamek pozwala na dopasowanie jednego spośród kilku wyrafinowanych estetycznie modeli o różnorodnych powierzchniach i kształtach, utrzymanych w stylu nowoczesnym. Ich powierzchnie mogą być lakierowane na wiele kolorów z palety RAL, wykonane z mosiądzu lub w kolorystyce stali nierdzewnej, zaś funkcjonalność pozostaje kwestią wyboru w zależności od indywidualnych potrzeb.