Pierwsze mieszkania bezczynszowe od kuchni

mieszkania bezczynszowe

Osiedle Rudy Rydz w warszawskim Rembertowie jest już na półmetku prac. To pierwsza inwestycja mieszkań bezczynszowych, którą można obejrzeć nie tylko na planach.

Mieszkania bezczynszowe to zupełnie nowa formuła na rynku: połączenie wygody mieszkania w domu i mniejszego metrażu, jak w bloku. Dolcan wprowadzając je kilka miesięcy temu wywołał małą rewolucję. Wielu klientów nie mogło zrozumieć, jak można mieszkać w mieszkaniu i nie płacić czynszu?

Rozwiązanie jest bardzo proste: osiedla zaprojektowane są, jako kameralne budynki, w których nie ma części wspólnych jak klatki schodowe, garaże, windy. Nie ma więc kosztów ich sprzątania, oświetlenia i zarządzania nieruchomością. Lokatorzy płacą jedynie za wodę i prąd zużyte przez rodzinę. Wygodą jest kameralna zabudowa, ogródek, własne miejsce postojowe, pomieszczenia gospodarcze czy możliwość aranżacji kominka. Inwestycję tworzyć będzie 78 mieszkań w metrażach 56-67 m2 . Zaplanowano cztery typy domów, w każdym jedynie po 4-6 mieszkań. Każde mieszkanie ma oddzielne, niezależne od sąsiada wejście. Sam budynek zaprojektowany został tak, że zapewnia maksimum prywatności - mamy jedynie trzech lub pięciu sąsiadów, a okna nie wychodzą na ogródek sąsiada, dając poczucie pełnego komfortu.

Do większości lokali przypisane są ogródki. Mieszkania na piętrze posiadają balkony i poddasze. Zakup mieszkania bezczynszowego nie wiąże się też z koniecznością zakupu garażu czy miejsca postojowego na samochód. Każde z mieszkań ma wydzielone miejsce parkingowe przed budynkiem lub na wjeździe swojej działki.

mieszkania bezczynszowe
Ceny mieszkań na osiedlu Rudy Rydz zaczynają się od 5.500 zł za m2.

Osiedle usytuowane jest w zielonej części Rembertowa. W sąsiedztwie park, tereny rekreacyjne, basen i inne, dostępne dla wszystkich obiekty sportowe Akademii Obrony Narodowej. Dogodna jest też komunikacja z centrum Warszawy – kolejką SKM dojedziemy w 18 minut do Śródmieścia.

źródło: materiały prasowe firmy Dolcan