Relacja – Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER 2011

Około 10.500 osób zapoznało się z ofertą wystawców trzeciej edycji Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GREENPOWER 2011, które odbyły się w Poznaniu w dniach 24-26 maja.W porównaniu do roku ubiegłego liczba targowych gości wzrosła o około 5 proc.
Honorowy patronat nad targami sprawowało Ministerstwo Gospodarki.


Fot. Stoisko Redakcji GLOB Energia

Wśród zwiedzających byli prywatni inwestorzy zainteresowani wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, wytwórcy konwencjonalnej energii elektrycznej, przedstawiciele samorządu terytorialnego i firm działających w branży turystycznej, hotelarskiej i SPA.

GREENPOWER to prezentacja oferty firm branży odnawialnych źródeł energii w kraju. Oferta ponad 80 wystawców z 7 krajów (Austrii, Chin, Czech, Holandii, Niemiec, Polski i Włoch) obejmowała swą tematyką energetykę słoneczną, wiatrową, wodną, geotermalną, biopaliwa stałe i płynne, biogaz i technologie energooszczędne. Na targach dominowały firmy oferujące kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, kotły i pelety. Na stoiskach można było zapoznać się z szeregiem nowości rynkowych.

Przez cały okres trwania targów zwiedzający mieli możliwość odwiedzenia stoisk przygotowanych przez główne polskie organizacje poszczególnych podsektorów OZE. Na gości targowych czekali eksperci oferujący informacje dotyczące poszczególnych sektorów energetyki odnawialnej. Zwiedzający mogli dowiedzieć się np. jak założyć fermę wiatrową, kolektor słoneczny czy biogazownię, jakie są najnowsze produkty i technologie służące wykorzystaniu energii ze źródeł odnawialnych, skąd czerpać środki na inwestycje w pozyskiwanie zielonej energii, oraz jakie są perspektywy i kierunki rozwoju energetyki odnawialnej.

Na zwiedzających czekały też mini warsztaty w zakresie fotowoltaiki oraz test wiedzy z nagrodami zorganizowane przez redakcję GLOBEnergia. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość samodzielnego połączenia paneli fotowoltaicznych, wykonania pomiaru napięcia i natężenia prądu, a także podłączenia regulatora ładowania do instalacji.
Relacja z warsztatów "KOŁO PEŁNE ENERGII" kliknij TUTAJ


Fot.Test wiedzy KOŁO PEŁNE ENERGII zosranizowane przez redakcje GLOB Energia


Fot. Mini warsztaty w zakresie fotowoltaiki prowadzone przez Redakcję GLOB Energia

Ekspozycji targowej towarzyszył szereg specjalistycznych konferencji:

  • Inwestycje w OZE
  • Słońce, Geotermia
  • Woda, Biogaz, Pompy Ciepła
  • Biomasa dla energetyki
  • Farma wiatrowa od A do Z
  • II Forum Polskiej Grupy Agencji Energetycznych
  • Polsko – Indyjskie Forum Inwestycyjne
  • Finansowanie MŚP w zakresie przedsięwzięć energooszczędnych

Po raz drugi podczas targów GREENPOWER odbyło się wydarzenie edukacyjne skierowane do młodzieży – Green Maj Power, czyli majówka z energią odnawialną i ciekawym programem, który umożliwia młodzieży poznanie tej tematyki w innowacyjnej formie od najlepszych specjalistów w kraju.

W trakcie targów GREENPOWER wręczone zostały nagrody konkursie Acanthus Aureus. Statuetki za stoiska targowe najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej wystawcy otrzymały firmy: NARVA Polska Sp. z o.o., HENKEL Polska  Sp. z o.o. , SZEROKA OFERTA.

W tym samym czasie na terenie targów odbyła się piąta edycja Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER oraz trzecia edycja Międzynarodowych Targów Robotyki, Automatyki i Aparatury Kontrolno-Pomiarowej AUTOMA. Łącznie podczas majowego bloku targów energetycznych swoją ofertę przedstawiło w Poznaniu około 350 firm.

Więcej informacji:
www.greenpower.mtp.pl