Sika przejmuje MBCC. Wzmocnienie oferty w zakresie systemów konstrukcyjnych i domieszek

Sika uzyskała wszystkie niezbędne aprobaty prawne na przejęcie Grupy MBCC. Dzięki tej transakcji firma wzmacnia swój zasięg geograficzny zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej. Poszerza tym samym gamę swoich produktów i usług w pełnym cyklu życia budynku oraz przyspiesza zrównoważoną transformację branży budowlanej.

Zdjęcie autora: Redakcja Termomodernizacja

Redakcja Termomodernizacja

Wydawcą portalu jest GLOBEnergia Sp. z o.o.

MBCC Group, z siedzibą w Mannheim w Niemczech, dawniej należąca do spółki zależnej Lone Star Funds, prowadzi działalność w zakresie systemów konstrukcyjnych i domieszek. Aby domknąć transakcję oraz spełnić wymogi regulacyjne, Sika sprzedaje aktywa z Grupy MBCC z zakresu domieszek chemicznych w Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Europie, Australii i Nowej Zelandii. Tym samym przekazuje część biznesu grupie kapitałowej o międzynarodowym zasięgu - funduszowi kapitałowemu Cinven. MBCC wygenerowała sprzedaż 2,1 miliarda CHF w 2022 r. i zatrudnia 6200 osób. Ponadto prowadzi działalność w ponad 60 krajach i 95 zakładach produkcyjnych.

Cele finansowe firmy Sika

„To historyczny czas dla Sika. Z radością witamy pracowników MBCC w naszej rodzinie. Wyruszamy razem w ekscytującą podróż tworząc wspólnie historię rozwoju firmy. Razem zapewnimy naszym klientom lepszą, światowej klasy wydajność i opracujemy bardziej innowacyjne i zrównoważone rozwiązania” – podsumowuje Thomas Hasler, CEO firmy Sika.

Thomas Hasler -Sika Poland

Po pomyślnym domknięciu fuzji, portfolio zrównoważonych produktów Sika zostanie dodatkowo wzbogacone o innowacyjne technologie MBCC. Dzięki temu oferuje wszechstronną gamę rozwiązań wspierających klientów w redukcji ich śladu węglowego. Szeroka sieć dystrybucji natomiast pozwala im działać we wszystkich obszarach rynku budowlanego. Sika spodziewa się wygenerować roczne synergie w przedziale od 160 do 180 CHF mln do 2026 r. Połączona Grupa ma osiągnąć sprzedaż przekraczającą 12 mld CHF w 2023 r.

Sika jako producent specjalistycznej chemii budowlanej, ma wiodącą pozycję w zakresie rozwoju i produkcji systemów i produktów do klejenia, uszczelniania, tłumienia, wzmacniania i ochrony w sektorze budowlanym. Firma ma filie w 101 krajach na całym świecie i wytwarza swoje produkty w ponad 300 fabrykach. Ponad 27 500 pracowników wygenerowało roczną sprzedaż w wysokości 10,49 mld CHF w 2022 r.

Źródło: Sika Poland

Zobacz również