Stropmax 31 a styropian – porównanie kosztów izolacji stropu

Zdjęcie autora: Redakcja Termomodernizacja

Redakcja Termomodernizacja

Wydawcą portalu jest GLOBEnergia Sp. z o.o.
Pisaliśmy kilka tygodni temu o nowy sposobie na izolację stropu nad garażami, piwnicami czy pomieszczeniami mieszkalnymi. Izolacja stropów nad pomieszczeniami technicznymi, garażami czy piwnicami, jest istotna z punktu widzenia ich przemarzania. Problemem jest przede wszystkim ich wychładzanie się zimą.

Izolacja stropu styropianem (Fot. Redakcja Termomodernizacja)

Izolować można styropianem, wełną mineralną lub dedykowanym do tego produktem jakim jest Stropmax 31. Isover Stropmax 31 to płyty z wełny mineralnej szklanej o izolacyjności cieplnej λD = 0,031 W/mK. Są one bardzo elastyczne, a przy tym niezwykle mocne i wytrzymałe. Przeanalizowaliśmy porównanie kosztów ocieplenia/izolacji stropu nad garażem o powierzchni 66 m2. Porównaliśmy ocieplenie wykonane na bazie styropianu o grubości 5 cm i wełny mineralnej typu Stropmax 31.
Styropian* Stropmax31
Materiały -      11 paczek styropianu o grubości 5 cm (lambda 0,039W/mK) Koszt ok. 740 zł -      14 worków po 20 kg kleju do styropianu Koszt ok. 340 zł -      200 dybli Koszt ok. 130 zł -      Wyprawienie pow. styropiany (klej 2x + siatka) Koszt ok. 440 zł -      Siatka Koszt ok. 140 zł-      Malowanie na biało Koszt z farbą ok. 260 zł -      Stropmax 31 Koszt ok. 1800 zł-      200 dybli Koszt ok. 90 zł 
Robocizna 2 250 zł (ok. 38 zł/m2) 1 390 zł (ok. 27 zł/m2)
SUMA 4 300 zł 3 280 zł
Czas wykonania 6 dni 1 dzień

*podane ceny są cenami orientacyjnymi, oszacowanymi na podstawie wycen firm wykonawczych i cen producentów, nie stanowią oferty handlowej.

Jak wynika z powyższej tabeli, docieplenie produktem o lepszych parametrach, wykonane szybciej jest tańsze od tradycyjnego, dostępnego na rynku od lat docieplenia styropianem.

Skąd taka różnica w cenie i w ilości materiałów potrzebnych do ocieplenia?

Płyt Stropmax 31 nie trzeba już dodatkowo pokrywać warstwą tynku. Podczas montażu nic też nie sypie się na głowę wykonawcy pracy, ponieważ Stropmax 31 jest zabezpieczony przed obsypywaniem niechcianych drobin włókna. Ponadto, montaż wymaga jedynie noża, wiertarki udarowej z cienkim wiertłem Ø5 oraz wkrętarki. Praca nie jest również ograniczona przez warunki pogodowe – suchy montaż.

Izolacja stropu płytami Stropmax 31 (Fot. Isover)

Więcej o właściwościach produktu Strompmax 31 znajdziecie TUTAJ A wy? Co wybralibyście do ocieplania stropu nad garażem?

Zobacz również