Systemy dociepleń BOLIX – opłacalna i trwała termomodernizacja

Izolacja termiczna, czyli docieplenie to podstawowy zabieg zabezpieczający budynek. Utrzymanie pożądanej temperatury wewnątrz pozwala na uniknięcie strat ciepła, a to z kolei przekłada się wprost na oszczędności. I nie chodzi tylko o oszczędności finansowe, także o te mierzone w innej skali, istotne dla ekosystemu planety – oszczędności środowiskowe.

Zdjęcie autora: Bolix
Zdjęcie autora: Bolix

Bolix

Producent chemii budowlanej

Podziel się

Istnieją metody ociepleń obecne w budownictwie od lat, do nich należy wykorzystanie płyt styropianowych i wełny mineralnej. Odpowiednio zamontowane na elewacji wraz z pozostałymi elementami całego systemu ocieplenia spełni swoje zadanie polegające na zatrzymaniu ciepła wewnątrz przy niskich temperaturach panujących na zewnątrz. Powstrzyma  też proces  w sytuacji odwrotnej. 

Nowe, dobre i ładne

Ze względów estetycznych istotny jest także aspekt atrakcyjności wykończeń tych rozwiązań. System musi spełniać surowe normy i wymogi technologiczne – to oczywiste. Ale w obecnych czasach liczy się także spełnienie oczekiwań klienta pod względem jakości dekoracyjnej. Musi być po prostu ładnie, miło dla oka, nowocześnie. To taki styl jest poszukiwany przez inwestorów, mających dosyć szarości (nie chodzi tylko o kolor), przeciętności i nieefektywności „zwykłych elewacji”.

Kolejną ważną funkcją systemu ociepleniowego jest ochrona budynku przed działaniem czynników zewnętrznych. Szczególnie w naszej szerokości geograficznej częste zmiany pogody i duża jej rozpiętość (od śnieżnych, chłodnych zim, po suche i upalne lata) dają się we znaki budynkom i budowlom. Sytuacji na pewno nie poprawią zmiany klimatyczne, którym podlega nasza planeta.

Dlatego nowoczesne systemy ociepleń oprócz ciekawych i niebanalnych efektów wizualnych, muszą także wykazywać się trwałością i odpornością na czynniki atmosferyczne, takie jak opady czy promieniowanie UV.

BOLIX liderem

BOLIX, będąc liderem w segmencie tynków dekoracyjnych, ma się czym pochwalić! Jako wiodący gracz na rynku produktów i usług budowlanych, także na tym polu, od wielu lat oferuje ciekawe i nowoczesne rozwiązania systemowe. Oferta BOLIX jest różnorodna, jeśli chodzi o kompleksowość, jak i niezwykle atrakcyjna pod względem jakości oferowanych produktów. 

Tynki ozdobne BOLIX charakteryzują się mnogością możliwości niebanalnych wykończeń imitujących, np. drewno, kamień lub cegłę. Zastosowane wewnątrz lub na zewnątrz budynku wraz z precyzyjnym dopracowaniem detali będą stanowić niewątpliwą ozdobę, a zastosowanie starannie skomponowanych kruszyw, takich jak mika i spoiwa akrylowe nadadzą całej kompozycji głębię i trójwymiarowość. 

Chcąc nadać budynkowi wyjątkowy charakter, nie musimy sięgać po drogie materiały, takie jak drewno czy kamień. Nieograniczone możliwości nadania indywidualnego stylu dają nam właśnie zewnętrzne tynki ozdobne, które pozwalają na stworzenie unikatowych wzorów, kolorów i faktur. Ta metoda wykończenia ścian elewacyjnych zdobywa coraz większą popularność zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i dużych osiedli mieszkaniowych.

Dobra jakość = oszczędność 

Chociaż jakość ociepleń poprawia się z roku na rok, wciąż szokuje fakt, że w dalszym ciągu aż 44% badanych przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego produktów do izolacji cieplnej nie spełnia DEKLAROWANYCH przez producenta parametrów normowych!

Dlatego tak ważne jest, aby mieć pewność, że wybraliśmy właściwie. W obecnych, trudnych czasach, odpowiednie docieplenie budynku jest dużym wysiłkiem finansowym. Dlatego nie warto iść na kompromis, tym bardziej, że to co jest jednym z najważniejszych czynników decydującym o trwałości elewacji jest właśnie chemia. 

Warto postawić na uznane i solidne marki. BOLIX należy do nich od dawna.

Obecne kłopoty z dostępem do surowców i ich cenami mogą powodować, że część producentów chemii do dociepleń może mieć pokusę, aby zastępować brakujące surowce lub te, które są po prostu drogie substytutami, które mogą obniżać parametry i jakość elewacji.

Warto uzmysłowić sobie, że to czy elewacja jest trwała możemy stwierdzić po dłuższym czasie, najczęściej po upłynięciu gwarancji. To wtedy, wybierając niezwłaściwie, zamiast cieszyć się piękną elewacją będziemy zmuszeni do kosztownych napraw.

Dzięki propozycji BOLIX termoizolacja budynku staje się znacznie prostsza, a co ważniejsze - wysoce skuteczna. Produkty działają najlepiej w połączeniu ze sobą, ponieważ zostały zaprojektowane w taki sposób, aby uzupełniać swoje działanie. Kompleksowe systemy dociepleń domów mogą zostać zastosowane m.in. w ścianach zewnętrznych budynków ETICS i popularnych podłoży mineralnych, takich jak beton, cegły, tynki cementowe czy tynki silikatowe.

Doskonała jakość, mnogość nowoczesnych rozwiązań, estetyka wykończenia i łatwość zastosowania - to propozycja BOLIX - eksperta w zaspokajaniu najbardziej wyrafinowanych potrzeb klienta. Jeśli chcesz cieszyć się przez lata trwałą elewacją – postaw na sprawdzone, najlepsze rozwiązania. 

Postaw na BOLIX – eksperta dociepleń -postaw na jakość i oszczędność!

Materiał sponsorowany

Zobacz również