Trwa Forum Modernizacje w Budownictwie FMB 3! Dołącz online

Trwa Forum Modernizacje w Budownictwie FMB 3. Motyw przewodni to budynki istniejące, starsze, wymagające modernizacji, a tytuł wydarzenia to “Jak termomodernizować budynki pod ochroną konserwatorską?”. Zachęcamy do rejestracji! 

Zdjęcie autora: Redakcja Termomodernizacja
Zdjęcie autora: Redakcja Termomodernizacja

Redakcja Termomodernizacja

Wydawcą portalu jest GLOBEnergia Sp. z o.o.

Podziel się

Ochrona konserwatorska budynku polega na zabezpieczeniu historycznych obiektów przed potencjalnie szkodliwymi pracami budowlanymi, remontowymi i konserwatorskimi, które mogą wpłynąć na integralność i charakter tych budynków. W związku z tym, warto omówić, jak efektywnie dostosować takie budynki do współczesnych standardów, szczególnie pod kątem efektywności energetycznej. Jak przeprowadzić takie prace? Jak je zaplanować? O tych kwestiach dyskutujemy podczas Forum Modernizacje w Budownictwie FMB 3.

Termomodernizacja starego budownictwa jest wyzwaniem

Obecnie wszystkie prognozy jednoznacznie wskazują na to, że powszechna termomodernizacja będzie głównie dotyczyć starszych budynków, które nie są uważane za zabytki. To stanowi wyzwanie trudne do osiągnięcia ze względu na wymagania finansowe w tej dziedzinie i skomplikowaną naturę prac modernizacyjnych.

Forum Modernizacje w Budownictwie zostało stworzone jako reakcja na potrzebę branży budowlanej w zakresie zdobycia specjalistycznej wiedzy technicznej związanej z renowacją budynków, zarówno na etapie projektowania, jak i realizacji. Forum będzie gościć wybitnych ekspertów budowlanych o ugruntowanej pozycji.

FMB skierowane jest zarówno do projektantów, architektów, inżynierów, jak i audytorów energetycznych, a także do wszystkich osób zajmujących się na co dzień projektowaniem, budową i nadzorem obiektów budowlanych. Jest to platforma służąca do promocji wiedzy na temat modernizacji zasobów budowlanych.

Wydarzenie odbywa się w formule online. Dostęp jest bezpłatny, ale rejestracja jest wymagana.

DATA: 19 września 2023.

START: godzina 10:00

Rejestracja na stronie: www.forumfmb.pl

Plan wydarzenia

10:00

  • Rozpoczęcie - Jarosław Guzal, Termomodernizacja.pl
  • Rola architekta w modernizacji budynku - Agnieszka Kalinowska-Sołtys (prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP, APA Wojciechowski)
  • Kiedy można modernizować starą zabudowę i jak to robić? - Beata Kot (Podkarpacki Konserwator Zabytków)
  • Aspekty formalne i projektowe w realizacji modernizacji budynku pod ochroną konserwatorską - Dariusz Bajno (Polska Izba Inżynierów Budownictwa)
  • Modernizacja konstrukcji starych obiektów budowlanych - Łukasz Drobiec (Politechnika Śląska)
  • Jak zaprojektować bezpieczny pożarowo dach z instalacją fotowoltaiczną? - Monika Hyjek (Rockwool Polska)
  • Renowacja dachów skośnych - Jacek Łazuka (Balex Metal)
  • Praktyczne aspekty modernizacji starych obiektów – przepisy, technologie, efektywność energetyczna - Radosław Nawara (Arkada)
  • Termomodernizacja źródeł ciepła w istniejących budynkach wielkokubaturowych - Maciej Ferdek (Mitsubishi Electric)

13:00

  • Zakończenie - Jarosław Guzal, Termomodernizacja.pl

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu, a także do dalszego śledzenie portalu Termomodernizacja.pl. Tutaj bowiem będą publikowane artykuły eksperckie w tematach poruszanych podczas FMB 3.

Zobacz również