Aktualności Aktualności

X Międzynarodowa Konferencja ETICS, czyli największe spotkanie branży ociepleniowej

W tym tygodniu rozpocznie się kolejna edycja wydarzenia w całości poświęconemu systemom ociepleń budynków, organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń. 

Zdjęcie autora: Redakcja Termomodernizacja
Zdjęcie autora: Redakcja Termomodernizacja

Redakcja Termomodernizacja

Wydawcą portalu jest GLOBEnergia Sp. z o.o.
etics

Podziel się

X Międzynarodowa Konferencja ETICS tym razem odbędzie się Żninie w dniach 9-10 maja. Organizatorzy zapewniają, że poziom wykładów, wzorem lat ubiegłych, pozostanie na najwyższym poziomie merytorycznym, czego gwarancję daje skład zaproszonych prelegentów — ekspertów z Polski i zagranicy, reprezentujących różnorodne środowiska związane z branżą ociepleń. Słuchacze — przedstawiciele producentów, instytutów badawczych, środowiska naukowego, dostawców surowców, poza uczestnictwem w prelekcjach, będą mieli okazję wziąć udział w panelu dyskusyjnym, poświęconym mechanicznemu mocowaniu ETICS.

Polska jednym liderów europejskich w dziedzinie ocieplania 

Systemy ETICS są obecnie najbardziej skuteczną metodą zwiększenia izolacyjności ścian budynków nowo wznoszonych i już istniejących. Licząca 67 lat technologia jest najpowszechniej stosowanym w Europie rozwiązaniem materiałowo-technicznym gwarantującym efektywność energetyczną budynków i doskonały efekt wizualny elewacji.  Polska jest jednym z największych rynków na naszym kontynencie w tym obszarze technologicznym. 

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) jest organizacją branżową zrzeszającą 38 polskich producentów systemów ETICS i ich komponentów. Misją stowarzyszenia jest propagowanie kompleksowych rozwiązań technologicznych gwarantujących trwałość, bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Inicjatywy podejmowane przez SSO wspierają rozwój energooszczędnego i zrównoważonego budownictwa. Stowarzyszenie upowszechnia standardy prawidłowego wykonawstwa i nadzoru prac ociepleniowych oraz eksploatacji systemów ociepleń. Organizacja działa od 2003 roku. W roku 2008 była jednym z założycieli europejskiego stowarzyszenia branży ociepleń European Association for ETICS (EAE). Od 2014 roku SSO organizuje coroczną Międzynarodową Konferencję ETICS, największe w Polsce forum łączące środowiska zainteresowane tematyką systemów ociepleń.

Informacje dotyczące prelegentów, agendy wydarzenia, oraz formularz rejestracyjny X Międzynarodowej Konferencji ETICS dostępne są na stronie internetowej: www.konferencjaetics.com.pl.

Źródło:  www.systemyocieplen.pl