Smartfony i tablety wspierają instalatora i użytkownika

e learning iPads

Zamawianie części zamiennych, szkolenia Akademii Viessmann czy zdalne sterowanie ogrzewaniem to najnowsze funkcje dostępne dzięki aplikacjom mobilnym dostępnych na tablety jak i smartfony z systemem Android i iOS.

Liczne aplikacje mobilne na smartfony i tablety wspierają instalatora przy projektowaniu, instalowaniu i serwisowaniu instalacji grzewczych. Użytkownicy instalacji mogą natomiast wykorzystywać aplikacje mobilne do zdalnej obsługi swoich instalacji grzewczych i całościowego monitorowania swoich mieszkań.


Specjalnie dla smartfonów i na tablety opracowano krótkie jednostki dydaktyczne i videoinstrukcje montażowe, dostępne w każdej chwili w nowej aplikacji mobilnej Akademia.


Aplikacja mobilna
Części Zamienne – szybkie i łatwe zamawianie
Aplikacja mobilna Części Zamienne umożliwia teraz instalatorom zamawianie potrzebnych części zamiennych także bezpośrednio z tej aplikacji, niezależnie od tego, czy właśnie przebywa za swoim biurkiem, czy też u klienta w kotłowni. Nowością jest również funkcja skanowania kodów kreskowych, także offline, aby potem odczytać dotyczące nich dane techniczne lub zamówić potrzebne części. Łatwiej już nie można: zintegrowanym skanerem kodów kreskowych zidentyfikować część zamienną, jednym naciśnięciem sprawdzić własny zasób części zamiennych i w razie ich braku – zamówić bezpośrednio w firmie Viessmann. Ponad 25 000 różnych części zamiennych może być dostarczone w krótkim terminie. Zintegrowana z aplikacją lista przypomnień pozwala zawsze zachować przegląd sytuacji.

czesci zamienne
Aplikacja mobilna Części Zamienne umożliwia teraz instalatorom zamawianie potrzebnych części zamiennych bezpośrednio z tej aplikacji, niezależnie od tego, czy właśnie przebywa za swoim biurkiem, czy też u klienta w kotłowni.


Nowością jest także wyświetlanie kodów błędów z opisem możliwych przyczyn i zalecanymi działaniami. Jest to bardzo użyteczna funkcja, dzięki której nie trzeba otwierać instrukcji serwisowej, dostępnych zresztą także z tej aplikacji. Oprócz już istniejących fotografii wielu często stosowanych części zamiennych, wyświetlane są teraz także rysunki złożeniowe, co znacznie ułatwia lokalizację danej części.

Bezpłatnie na smartfony i PC
Aplikację mobilną Części Zamienne można załadować bezpłatnie. Nie mając smartfonu lub tabletu, można aplikację uruchomić także na każdym komputerze PC z dostępem do Internetu pod www.viessmann.de/et-app.

Aplikacja mobilna
Akademia – dokształcanie przez smartfon
Szkolenia nie ograniczają się już do sal seminaryjnych. E-Learning oferuje możliwość dostępu do materiałów dydaktycznych w każdej chwili i prawie w każdym miejscu. Specjalnie dla smartfonów opracowano krótkie jednostki dydaktyczne i videoinstrukcje montażowe, dostępne w nowej aplikacji mobilnej Akademia w każdej chwili, także bez dostępu do Internetu. W ten sposób można się uczyć dosłownie wszędzie.

Software und Apps Bild 6Bezpłatna aplikacja mobilna Toolbox-App umożliwia centralny dostęp do świata aplikacji Viessmann.

Aplikacja Akademia udostępnia ponadto wszystkie programy seminariów. Można w ten sposób sprawdzić, na jakich seminariach są jeszcze wolne miejsca. Zgłoszenia uczestnictwa można dokonać od razu funkcją rezerwowania.

Aplikacja mobilna
Toolbox-App – centralny dostęp do świata Viessmann
Nowa, bezpłatna aplikacja mobilna Toolbox-App umożliwia centralny dostęp do świata aplikacji Viessmann. Umożliwia ona firmom partnerskim i użytkownikom szybką ogólną orientację. Obok informacji i linków do innych aplikacji Viessmann, jak np. aplikacji Części Zamienne lub Akademia, dostępny jest jeszcze szereg innych informacji. Jest to między innymi baza danych dotacji, zawierająca zawsze aktualne możliwości i warunki uzyskania dotacji na instalacje grzewcze.

Linki do serwisów społecznościowych
Można w każdej chwili wywołać także informacje produktowe, prospekty i broszury w formacie PDF. Ponadto dostępne są linki do serwisów społecznościowych Facebook i Twitter. Nowa aplikacja Toolbox-App działa na smartfonach i tabletach z systemami operacyjnymi iOS i Android. Można ją bezpłatnie załadować na smartfona pod www.viessmann.de/toolbox lub bezpośrednio z App Store.

Aplikacja mobilna
Vitocomfort App – monitorowanie własnego mieszkania
Innowacyjna automatyka domowa Home Automation Vitocomfort 200 pozwala wygodnie monitorować z domowej centrali urządzenia grzewcze, odbiorniki elektryczne – od oświetlenia do instalacji stereo, a także drzwi i okien. Nowa aplikacja mobilna Vitocomfort App umożliwia teraz dostęp do niej spoza domu, poprzez smartfon lub tablet.

Podwyższenie bezpieczeństwa w mieszkaniu
Obok funkcji regulacji temperatury poszczególnych pomieszczeń i podgrzewu c.w.u. nowa aplikacja zawiera wiele dalszych funkcji, jak chociażby włączania oświetlenia, łącznie z pomiarem prądu czy też indywidualnie programowane scenariusze oświetlenia. Vitocomfort App zwiększa też bezpieczeństwo w domu czy mieszkaniu. Sygnalizuje przykładowo otwarcie drzwi lub okien albo uruchomienie się czujnika dymu lub ruchu.

Apps 00030Nowa aplikacja mobilna Vitocomfort App umożliwia bezpośredni dostęp do systemu automatyki domowej Vitohome 200, a tym samym do ogrzewania, odbiorników elektrycznych i systemów bezpieczeństwa.

Aplikacja mobilna
Vitotrol App – komfortowa zdalna obsługa
Vitotrol App jest komfortowym programem do zdalnej obsługi instalacji grzewczej przez mobilne łącze internetowe. Jej najnowsza wersja dostępna jest teraz nie tylko na smartfony i tablety z systemem iOS, ale teraz także na aparaty z systemem operacyjnym Android. Można w ten sposób kontrolować i sterować w każdej chwili i z dowolnego miejsca instalacje grzewcze z kotłami Viessmann na gaz, olej lub pelet, pompy ciepła i urządzenia hybrydowe.

Jednolita koncepcja obsługi
Powierzchnia użytkownika Vitotrol App odpowiada zasadniczo regulatorowi Vitotronic 200 kotłów grzewczych Viessmann. Kolorowy wyświetlacz i przejrzysta struktura menu zapewnia szczególnie łatwą obsługę. Temperaturę zadaną pomieszczeń, tryb imprezowy i oszczędnościowy oraz programy czasowe ogrzewania pomieszczeń, podgrzewania c.w.u. i cyrkulacji można łatwo odczytać i zmienić jednym dotknięciem palca.

Apps 00024 PL kopia
Vitotrol App umożliwia teraz komfortową i  zdalną obsługę instalacji grzewczej – teraz także ze smartfonów z systemem operacyjnym Android

Źródło: Viessmann sp. z o.o.