Wraz z rozwojem technologii budowlanych fasady wentylowane stały się bardzo popularnym rozwiązaniem, które można stosować do różnych konstrukcji budynków zarówno nowych, jak i modernizowanych. Ich skuteczność zależy głównie od materiałów użytych do ich montażu, dlatego inżynierowie ISOVER stworzyli nowy produkt otrzymywany z włókien szklanych.

 

ISOVER Super-Vent Plus to łatwa w obróbce   i prosta w montażu płyta z wełny mineralnej. Wyróżnia się lekkością i sprężystością, wykazując jednocześnie odpowiednią sztywność w przegrodach pionowych. Materiał termoizolacyjny otrzymywany jest z włókien szklanych pokrytych jednostronnie wzmocnionym welonem w kolorze czarnym. Warstwa mocnego welonu szklanego podnosi właściwości hydrofobowe materiału oraz zapobiega wywiewaniu powietrza ze struktury wełny przez powietrze poruszające się   w przestrzeni wentylacyjnej. Produkt mieści się w klasie reakcji na ogień A2 s1 d0, co oznacza, że jest niepalny.

Materiał charakteryzuje się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła na poziomie λD=0,031 W/mK, dzięki czemu zapewnia większą efektywność izolacji. Niska lambda gwarantuje dodatkowo możliwość stosowania cieńszej izolacji, co wpływa na obniżenie wymagań stawianych konstrukcji wsporczej. Pozwala to na uzyskanie współczynnika przenikania ciepła U dla przegrody składającej się z 18 cm płyty ISOVER Super-Vent Plus na poziomie 0,17 W/m2K.

 

 

Źródło: ISOVER