Słowo wstępne do 3/2012 Termomodernizacja

lubon

Drodzy Czytelnicy! Przed nami kolejny numer naszego czasopisma. Aby było ono dla Państwa jak najbardziej przystępne staramy się ciągle na zwiększenie jego ergonomii przeglądania oraz czytelności.


 Tym samym mamy nadzieję, że spełniamy Państwa oczekiwania pod kątem funkcjonalności strony i oczywiście merytorycznej części. Jest dla nas niezmiernie ważne aby dzielić się z Państwem informacjami jak najbardziej bieżącymi i aktualnymi. Dla większości osób termomodernizacja to głównie ocieplenie prze-gród zewnętrznych i wymiana okien. Stąd właśnie, podążając śladem poprzednich numerów, przygotowaliśmy dla Państwa zestawie-nie okien drewnianych i PCV dostępnych na polskim rynku. Zabieg ten jest jednak znacznie bardziej skomplikowany.

 

Montaż kolektorów słonecznych przyczyniający się do zwiększenia efektywności energetycznej naszej instalacji grzewczej to również prace termo modernizacyjne. Dlatego właśnie w tym numerze znajdziecie Państwo szereg wyczerpujących informacji gdzie i w jaki sposób można się ubiegać o dofinansowanie na wykonanie takiej inwestycji. Wartym uwagi, jest również tekst z rzeczywistymi wyliczeniami dofinansowania ze strony Na-rodowego Funduszu i Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Zapraszamy również do zapoznania się informacjami dlaczego warto wykonywać plany energetyczne w gminach. Bardzo ciekawym tekstem jest również artykuł na temat skojarzonego systemu grzewczego w fabryce Famed, w Żywcu, gdzie w jednym układzie działają: kogenerator, pompy ciepła i wspomniane powyżej kolektory słoneczne. Serdecznie zapraszam Państwa do studiowania wszystkich tekstów za-wartych w naszym czasopiśmie. Na uwagę zasługuje również aktualny przegląd rynku w obszarze termomodernizacji , jak również zbiór przydatnych definicji .


Wojciech Luboń
redaktor prowadzący
info@termo24.pl
Zapraszam do lektury!